Intencje

Przypadek sprawił, że pięknego, letniego dnia w 2006r. wszedłem do wrocławskiej katedry pod wezwaniem Św. Jana Chrzciciela, znajdującej się na Ostrowie Tumskim. Niestety, moja osobista wiedza o jednej z najstarszych świątyń w Polsce była w tamtym czasie stosunkowo niewielka. Potrzebowałem kogoś, kto w przystępny sposób opowiedziałby mi o historii i skarbach sztuki zgromadzonych w tym majestatycznym miejscu.

Przyglądając się innym zwiedzającym wrocławską katedrę zrozumiałem, że ich „SPACER Z HISTORIĄ” jest równie przypadkowy, jak mój. Ot, spacerują i robią zdjęcia co ciekawszych detali, nie wiedząc tak naprawdę co fotografują i jakie przesłanie niesie ze sobą każda rzeźba czy obraz.
W następnych latach, podczas podróży po Europie przekonywałem się, że wszędzie jest pod tym względem podobnie. I to był właśnie początek działalności „Paucis Verbis”.

Na bazie moich doświadczeń opracowałem autorską metodę realizacji audio przewodników pod nazwą: „Paucis Verbis – w kilku słowach…”. Historia opisywana w naszych przewodnikach jest bardziej opowieścią, niż wykładem historycznym, choć oczywiście ściśle trzyma się faktów historycznych.
Nasz sposób prezentacji przeszłości został bardzo pozytywnie odebrany przez turystów.
Z biegiem lat stworzonych zostało kilkadziesiąt prezentacji opisujących w różnych językach zabytki i dzieła sztuki z całego świata.

Chciałbym, aby każdy miał szansę poznać przeszłość miejsc, w których się znalazł. Zapewniam Państwa, że historia może być i jest naprawdę fascynująca.

Prezes Zarządu